Řešení lineárního pohybu pro aplikace v oblasti zdravotnictví

Řešení lineárního pohybu pro aplikace v oblasti zdravotnictví

Zdravotnictví je odvětví, které vyžaduje používaní technologií s vysokým výkonem, které svým uživatelům zaručí bezpečnost a bezproblémové použití. Právě při použití těchto technologií lze vnímat uživatelský rozdíl.

Zdravotnictví se soustřeďuje na dva klíčové požadavky. Prvním je úroveň hygieny: prostředí a zařízení musí být za všech okolností čisté, a právě časté mytí a používání čisticích prostředků způsobuje předčasné opotřebení mechanických součástí, což ovlivňuje snižuje jejich životnost.

Druhou podmínkou je přesnost a stabilita výkonu strojů, tak aby byly zajištěny spolehlivé výsledky. Robustní provedení je schopné odolat vysoké zátěži a kompaktní rozměry umožňují rozmístění většího počtu součástí v uzavřených prostorech.

Lineární vedení a lineární aktuátory Rollon jsou vhodné pro různé zdravotnické aplikace. Od lékařsko-technických platforem (např. obsluha nemocničních lůžek, zubařských křesel nebo diagnostických systémů, jako jsou rentgenové přístroje, magnetická rezonance a CT skenery), přes chirurgické a laboratorní roboty pro manipulaci s kapalinami, až po automatizovaná skladiště léků.

Nejdůležitější aplikace pro lineární vedení a aktuátory ve zdravotnictví:

  • Lineární pohyb při ovládání nemocničních lůžek
  • Lineární pohyb v diagnostických systémech
  • Lineární pohyb u laboratorních robotů
  • Lineární pohyb u zubařských křesel